Atalyja

Lietuvių folkroko grupė „Atalyja“

Lietuvių folkroko grupė „Atalyja“Grupė siekia populiarinti archajinį lietuvių folklorą, senąsias dainas priartinti prie šiuolaikinio klausytojo.

Per savo veiklos metus „Atalyja“ pelnė įvairaus amžiaus klausytojų prielankumą. Svarbiausią repertuaro dalį sudaro kalendorinės dainos, sutartinės, karinės-istorinės, vestuvinės dainos. Muzikinė išraiška aprėpia meditatyvią improvizaciją ir kietą kompozicinį artroką. Muzikantai nevengia eksperimentuoti, tradicinių dainų melodijas jungia su klasikinio roko, metalo roko, bliuzroko, funk, progresyviojo roko, indų klasikinės muzikos elementais.

Grupės kūryba pasižymi profesionaliomis, skoningomis aranžuotėmis, turtinga tembrų palete, išradinga ritmika, savita polifonija. Tradiciniai lietuvių instrumentai (kanklės, skudučiai, smuikas, dūdmaišis, dambrelis) išradingai jungiami su elektrine ir bosine gitaromis, roko mušamaisiais. Kai kurioms dainoms savitą rytietišką atspalvį suteikia indų instrumentai bansuris (skersinė bambuko fleita) ir tabla (porinis būgnas).

„Atalyja“ susikūrė 1998 m. rudenį, o 1999 m. pavasarį debiutavo Kaune vykusiame postfolkloro festivalyje „Suklegos“. Dar po metų buvo baigtas įrašinėti ir išleistas debiutinis grupės albumas „Atalyja“ (2000 m. – MC, 2001 m. – CD), kuris susilaukė tarptautinio dėmesio, buvo palankiai įvertintas folk ir world muzikos žurnalų puslapiuose. 2004 m. išleistas antrasis CD albumas „Močia“ pasižymi gyvu, šiltu skambesiu, įvertintas kaip vienas solidžiausių modernios folklorinės muzikos leidinių lietuviškoje diskografijoje. 2008 m. išleistas minialbumas „Žemaitiu ruoks“. Jame – trys dainos, trys elektroninės remix dainų versijos ir instrumentinė improvizacija. Ketvirtasis grupės albumas „Saula riduolėla“ (2009 m.) skirtas saulės tematikai. Jame savitai dera „kieta“ kompozicija, improvizacija ir eksperimentas. Saulės tematiką pabrėžia ne tik kai kurių dainų ir paties albumo pavadinimai, bet ir šviesus, saulėtas jo skambesys. Albumas skirtas Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui.

Lietuvių folkroko grupė „Atalyja“ pievoje

Šiuo metu grupėje dainuoja trys vokalistės – Gedimina Statulevičienė, Audronė Daraškevičienė ir Darutė Pilibavičienė (ji taip pat skambina kanklėmis) bei vokalistas ir kanklininkas Rytis Ambrazevičius. Grupės multiinstrumentininkas Ernestas Jepifanovas groja bansuriu (indų fleita), altu, dūdmaišiu, skudučiais ir dainuoja, Eirimas Velička – smuiku, kanklėmis, dambreliu. Bosine gitara ir kanklėmis groja Gediminas Žilys, elektrine ir akustine gitaromis – Ugnius Keturka, mušamaisiais – Salvijus Žeimys.

Grupė koncertavo Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Turkijoje, Čekijoje, Rusijoje, dalyvavo Lietuvos radijo ir televizijos laidose. Ji yra Lietuvos folkloro švenčių, postfolkloro ir neofolkloro festivalių, miestų ir miestelių švenčių dalyvė. Nuolat griežia festivaliuose „Mėnuo juodaragis“ „Baltijos garsas“, „Suklegos“, „Gyvosios archeologijos dienos“, „Skamba skamba kankliai“. Grupės muzika skamba įvairiuose meno projektuose, filmuose, teatro spektakliuose.

 

Kontaktinis asmuo – Gediminas Žilys
Mob. 8 614 90 469
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.