Bičiuliai

Kapela „Bičiuliai“
Kapela „Bičiuliai“
Kapela „Bičiuliai“

„Bičiuliai“ gyvuoja nuo 2000 metų, tačiau kapelos muzikantai, kurių yra penki, kartu groja jau beveik 20 metų. Keturi muzikantai turi aukštąjį muzikinį išsilavinimą. Kiekvienas jų groja keliais instrumentais. Pagrindiniai kapelos instrumentai – smuikas, bandonija, armonika, basetlė, mandolina, klarnetas. Kapelos muzikantai patyrę – nemažai groję kituose kolektyvuose, ne kartą muzikuodami atstovavo Lietuvai ir užsienyje.

Kapelos repertuare – tradicinis lietuvių folkloras ir vėlyvesnė (tarpukario Lietuvos) muzika. Tradicinio folkloro programoje pristatomas muzikavimas senaisiais instrumentais – ragais, skudučiais, ožragiu, lumzdeliu, kanklėmis. Grojamos ir dainuojamos sutartinės bei senosios dainos. Vakaronėse mokoma šokti tradicinius lietuviškus šokius, ratelius, žaisti žaidimus. Kapela groja ir kitų šalių liaudies melodijas.

Kitą programą patys muzikantai vadina „populiariąja“, arba „retro“ programa. Tai tarpukario Lietuvoje ypač paplitusi restoranų muzika, dainuojamieji romansai, fokstrotai, tango ir kt. Renginiuose svečių pageidavimu šias abi programas dažnai tenka ir sujungti. Koncertuose, vakaronėse muzikantai gražiai bendrauja su žiūrovais – kviečia kartu dainuoti, šokti, žaisti žaidimus.

Kapela yra išleidusi kompaktinę plokštelę „Saulutė teka“, kurios pristatymas įvyko 2007 m. gruodžio mėn. LRT laidoje „Gero ūpo!“ (dabar „Duokim garo!“). Šioje laidoje „Bičiuliai“ svečių teisėmis yra dalyvavę ne kartą.

„Bičiuliai“ dažnai dalyvauja ne tik Vilniaus miesto, bet ir kitų miestų bei miestelių šventėse, taip pat kviečiami ir į privačius bei įmonių organizuojamus renginius ar vakarones.

 

Kapelos vadovas – Gintautas Paukštis.
Mob. 8 687 91 834.
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
www.kapelabiciuliai.lt