Poringė

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos folkloro ansamblis „Poringė“
Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos folkloro ansamblis „Poringė“
Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos folkloro ansamblis „Poringė“

Ansamblis įkurtas 1973 m. tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute ir netrukus pavadintas skambiu bei prasmingu „Poringės“ vardu. Jį subūrė ir bemaž dvidešimt metų vadovavo Marija Baltrėnienė. 1983–1984 m. gražių dainų, liaudiško dainavimo ir šokimo stiliaus ansambliečius mokė ir Rūta Aleksandravičiūtė. Šių dviejų vadovių prasmingą darbą vainikavo 1989 m. parengta ir išleista „Poringės“ plokštelė.

1992 m. vadovavimą ansambliui perėmė energingas ir talentingas muzikantas Vladas Černiauskas. 2002 m. jis į pagalbą pasitelkė ir etnomuzikologę, choreografinio folkloro specialistę Audronę Vakarinienę.

Per 39-erius gyvavimo metus „Poringė“ parengė keletą puikių programų („Kviečiam gegužinėn”, žemaitišką „Panų vakarą”, krikštynų papročius atspindinčią programą „Starkus atlėkė”, „Vilnius lietuvių tautosakoje”, „Valkininkų tautosaka”, „Suvalkiečių dainos ir šokiai” ir kt.), dalyvavo daugelyje renginių: Pasaulio lietuvių dainų šventėse, festivaliuose „Skamba skamba kankliai”, Baltica, televizijos laidoje „Duokim garo!“, universiteto ir miesto renginiuose, kalendorinėse šventėse. 35-erių metų jubiliejaus proga išleista kompaktinė plokštelė „Ar ne aukselis kalne žydėjo”, kurioje įrašytos gražiausios, išskirtiniausios Suvalkijos regiono dainos, instrumentinės melodijos ir šokiai.

Ansamblis atstovavo Lietuvai tarptautiniuose festivaliuose Vokietijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje, Rusijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Danijoje, Italijoje, Vengrijoje, Švedijoje, Turkijoje, Makedonijoje.

„Poringė“ – studentų ansamblis. Jaunimas dažniausiai čia dainuoja ir šoka tol, kol studijuoja. Tad ansamblis išlieka nuolat jaunas, kas penkeri, gal dešimt metų kartu su nauja ansambliečių karta keičiantis savo veidą. Būdami ansamblyje studentai taip susibičiuliauja ir pamilsta tradicinę muziką ir šokius, jog be jų neįsivaizduoja savo gyvenimo. Sueina, susižvalgo ir taip uždainuoja, kad ne tik pačių akys spindi, bet ir klausytojų širdys spurda. Ir nenuostabu – juk visi tokie jauni, veržlūs, lankstūs, o svarbiausia – nuoširdžiai tikintys tuo, ką daro. Todėl visi gerai jaučiasi scenoje, sumaniai improvizuoja ir neslepia savo charakterio ypatumų. Šiandien, gyvenimui skubant septinmyliais žingsniais ir jaunimo poreikiams kintant, ansambliečiai į senąją muziką bando pažvelgti dabarties akimis.

Baigę studijas, ansambliečiai pasklinda po visą Lietuvą, toliau skleisdami ansamblyje įgytą patirtį, meilę ir pagarbą tradicinės kultūros vertybėms.

 

Ansamblio vadovas – Vladas Černiauskas.
Tel. (8 5) 269 1682. Mob. 8 687 55 400.
El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Repeticijos nuo 19 val. vyksta pirmadienį – Studentų g. 39, VDU Švietimo akademijos Centrinių rūmų aktų salėje, trečiadienį – VDU Švietimo akademijos Centrinių rūmų Aktų salėje arba 132 auditorijoje.