Rasoda

Vilniaus  folkloro ansamblis  „Rasoda“
Vilniaus  folkloro ansamblis  „Rasoda“
Vilniaus  folkloro ansamblis  „Rasoda“

Vilniaus miesto bočių folkloro ansamblis „Rasoda“ įkurtas 1999 metais. Jį įkūrė ir iki 2001 m. jam vadovavo Rima Milickienė. 2001–2005 metais ansambliui vadovavo šviesios atminties Danutė Tautavičienė. Nuo 2005 m. ansambliui vadovauja Valentina Račkauskienė. 1999–2007 m. ansamblio meno vadovai buvo šviesios atminties Dalia Vilbrantienė ir Juozas Petraitis.

Ansamblio repertuare nuo pat jo veiklos pradžios buvo ir harmonizuotų lietuvių liaudies dainų, ir autorinės kūrybos, ir chorinės muzikos kūrinių. 2007–2009 metais, vadovaujant etnomuzikologei Jurgitai Zvonkutei, ansamblis išaugo, sustiprėjo ir jį deramai galime vadinti folkloro ansambliu. Vėliau „Rasodos“ meno vadovės buvo etnomuzikologė Toma Grašytė ir istorikė Vilma Žukauskienė.

Ansamblyje – apie 30 narių, kurių amžius nuo 50 iki 80 metų. Dauguma ansambliečių kilę iš Aukštaitijos, Dzūkijos bei Suvalkijos regionų, kalba savo gimtosiomis tarmėmis. Pagal tai parenkamas ir ansamblio repertuaras: didžioji dalis ansamblio dainuojamų dainų – dzūkų, aukštaičių ir suvalkiečių, o tradiciniai šokiai (juos ansambliečiai ypač mėgsta) – iš įvairių Lietuvos regionų.

Ansamblis yra koncertavęs beveik visuose Lietuvos rajonuose. Daug koncertuoja Vilniuje: senelių namuose, ligoninėse (reabilitacijos skyriuose), bažnyčiose, mokyklose, seniūnijose, dalyvauja valstybinių ir tradicinių kalendorinių švenčių minėjimuose. Kiekvienais metais „Rasoda“ dalyvauja senjorų festivalyje „Mes vėl kartu“ ir Vilniaus etninės kultūros centro organizuojamose šventėse: tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“, Užgavėnėse, Kaziuko mugėje. 2012 m. „Rasoda“ dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje „Subatėlės vakarėly“, 2009 m. su programa „Lino kelias“ dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventėje.

Ansamblis yra koncertavęs bei rengęs vakarones lietuvių bendruomenėms Lenkijoje, Italijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Belgijoje (Briuselyje), dalyvavęs tarptautiniuose folkloro festivaliuose Latvijoje ir Baltarusijoje.

 

Ansamblio vadovė – Rasa Gelčienė
Tel. 8 686 92412


Renginių koordinatorė – Valentina Račkauskienė
Tel. 8 674 72844,
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Ansamblis repetuoja antradieniais Vilniaus Žvėryno gimnazijoje.