Šaltinėlis

Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Šaltinėlis“
Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Šaltinėlis“
Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Šaltinėlis“

2008 m. rudenį Grigiškėse susibūrę folkloro mėgėjai savo ansamblį pavadino „Šaltinėliu“, nes mano, kad folkloras buvo ir yra tas tyras nesenkantis šaltinėlis, kuris gaivina bei stiprina žmogų ir sunkiais, ir džiaugsmingais gyvenimo atvejais.

Ansamblio dalyvių yra 16, jų amžius nuo 7 iki 81 metų. „Šaltinėlyje“ dainuoja įvairių specialybių žmonės, kilę iš Dzūkijos ir Aukštaitijos regionų, taip pat yra ir kitų tautybių dalyvių. Ansamblio repertuare – dzūkų krašto folkloras, reikšmingą vietą užima ir Kaišiadorių krašto tradicinės dainos, nes pagrindiniai dainininkai yra kilę iš to krašto.

Dainuojamos karinės-istorinės, tremtinių, darbo, meilės dainos. Grojamos dzūkų, aukštaičių melodijos, šokami rateliai. Grojama armonika, akordeonu, smuiku, būgnu, brūkliu, barškalais. Ansambliečiai dėvi dzūkų ir aukštaičių regionams būdingus kostiumus.

Ansamblis dalyvavo 2009 m. Lietuvos tūkstantmečio Dainų šventėje, nuo 2009 m. kasmet dalyvauja tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“. Kolektyvas koncertuoja mokyklose, ligoninėse, miesto šventėse bei kitų respublikos miestų renginiuose.

Visus ansamblio dalyvius vienija didelis noras dainuoti, išmokti naujų kūrinių, dovanoti džiaugsmą sau ir kitiems. Ansamblis mielai laukia naujų narių, ypač muzikantų, nori užmegzti ryšius su kitais folkloro kolektyvais.

 

Ansamblio vadovė – Marina Bruzgulienė.
Tel. (8 5) 243 2373.
Mob. 8 671 44 396.
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ansamblis repetuoja Grigiškių kultūros centro patalpose.