Verdenė

Folkloro ansamblis „Verdenė“
Folkloro ansamblis „Verdenė“
Vilniaus rajono Zujūnų seniūnijos Buivydiškių kultūros namų folkloro ansamblis „Verdenė“

„Verdenės“ folkloro ansamblio pradžia – 1987 m. lapkričio mėnuo. Pirmoji jo vadovė buvo ansamblio „Ratilio“ dalyvė Asta Jonaitienė. Po jos ansambliui beveik 10 metų vadovavo muzikos mokytoja Daiva Merkienė. Nuo 1997 metų pabaigos iki 1999 metų rudens ansambliui vadovavo Loreta Dumčiūtė, nuo 1999 rudens iki 2004 metų balandžio mėnesio – Laura Stomienė. Dabartinė ansamblio vadovė Rasa Kauzonaitė dirba nuo 2004 metų balandžio mėnesio.

Šiuo metu ansamblyje – devyniolika dalyvių. Tačiau per tuos 25 ansamblio veiklos metus „Verdenėje“ įvairiais laikotarpiais dainavo per 80 dainos mylėtojų. Šiuo metu ansamblyje yra keletas dalyvių, kurie dainuoja nuo „Verdenės“ įsikūrimo. „Verdenės“ ansamblio dalyvių amžiaus vidurkis – 65 metai – jauniausiam 42, o vyriausiam jau 84…

Per ansamblio gyvavimo laikotarpį sukauptas solidus repertuaras – apie 230 senųjų dainų (dzūkų ir aukštaičių kalendorinės švenčių, vestuvinės, meilės, darbo dainos), 30 patriotinių-tautinių, per 20 romansų, 10–15 giesmių, šokta per 40 ratelių, šokių. Repertuarą turtino ir vadovės, ir ansambliečiai.

Ansamblis dalyvavo ir dalyvauja visur, kur tik yra kviečiamas, kur yra reikalingas. Pastoviai dalyvauja ir organizuoja kalendorinių, valstybinių švenčių minėjimus. Nuo 1992 metų kasmet pasirodo folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“, dainų švenčių dalyvis. Su savo programomis koncertuoja įvairiose Lietuvos vietose, dalyvauja ir Vilniaus miesto bei rajono mokyklų, įvairių įstaigų renginiuose, gražiai bendrauja su Vilniaus m. Pilaitės seniūnija ir bendruomene. Koncertuota ir Lenkijoje, Baltarusijoje, Olandijoje...

Ansamblis repetuoja Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto patalpose (Vilniaus r., Buivydiškių km., Buivydiškių g.1).

Ansamblio seniūnė – Vida Vanagienė
Tel.( 8 5) 235 3261.
Mob. 8 678 62 978.
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.