Lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos

Lietuvių liaudies žaidimai, rateliai, fizinės užduotys – tai daug improvizacinės laisvės turintis folkloro žanras, skatinantis vaikus ieškoti kūrybinių išeičių, inicijuojantis problemų sprendimo paieškas, žaidybine forma kalbantis apie žmonių tarpusavio santykius, taip pat plečiantis suvokimą apie tradicinę kultūrą. Žaidimo forma priartina etninę kultūrą prie jaunuolių kasdienybės, skatina pritaikyti ją ir šiandien. Šie žaidimai – tai ne tik visapusiškai lavinanti fizinė veikla, bet ir bendravimo įgūdžius ugdanti meno forma. 

Užsiėmimas organizuojamas apjungiant teorinę ir praktinę dalis: jame pristatomas vaikų ir jaunuolių gyvenimas prieš kelis šimtus metų, jų darbai ir atsakomybės, supažindinama su tradiciniuose žaidimuose ir kitose pramogose atsispindinčiu tradicinio žmogaus pasaulėvaizdžiu, kalbama apie jų siužetus ir metaforas. Šios teorinės žinios vėliau pristatomos mokantis lietuvių liaudies žaidimų, ratelių, fizinių užduočių.  

Edukacija skirta 2 skirtingoms amžiaus grupėms: 1–4 ir 5–8 klasių mokiniams. Atsižvelgiant į grupės amžių, parenkamas žaidimų sudėtingumas ir kitos pramogos, kokios temos apie senovės vaikų gyvenimą aptariamos. Temos taip pat pritaikomos pagal metų laikus ir šventes: advento–Kalėdų, pavasario švenčių, Sekminių–Rasų ir pan. laikotarpius.  

Dėl edukacijų užsakymų ir papildomos informacijos kreiptis el. paštu edukacija@etno.lt arba tel. +370 673 53 783.

 • 6€
 • cultural-pass
  Kultūros pasas
 • cultural-pass
  Iki 30 asm.
 • cultural-pass
  Užsakančios institucijos adresu
 • cultural-pass
  45 min.
 • cultural-pass
  Nuo 7 m.
Užsiprenumeruokite mūsų naujienas