Vidury laukų. Ratilio su S. Petreikiu

Naujausiame Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ albume – dainos, kuriose atsiskleidžia mitinio Pasaulio medžio įvaizdis. Tai naujas, modernus ir sakralus kompozitorių Sauliaus Petreikio, Pauliaus Kilbausko ir folkloro ansamblio „Ratilio“ žvilgsnis į liaudies muziką.

Pasaulio medžio įvaizdis gana dažnas mūsų naujametinio ciklo bei kitose kalendorinėse dainose. Pasak Norberto Vėliaus, baltų pasaulis apskritai buvo orientuojamas pagal Pasaulio medžio provaizdį. Baltų teritorijose galima įžvelgti ir „paguldyto“ medžio atvaizdą. Šaknys – Vakaruose, Prūsijoje, šakos apima Aukštaitiją ir kitas rytines baltų teritorijas, o kamienas – tarsi pereinamoji, vidurinė trinarės struktūros dalis.

Šioje kompaktinėje plokštelėje įrašyti kūriniai, kurie lietuvių tautosakoje asocijuojasi su Pasaulio medžio įvaizdžiu: grūšelė, ąžuolas, jovaras, liepa, obelis, putinas, eglė, pušis  ir kt.

Pasaulio arba Gyvybės medžio tema – neišsenkantis šaltinis kūrybai.

Kaina:
-
+
Šios konfiguracijos produktų neturime

Sudarytoja – Milda Ričkutė
Muzikos autoriai ir kompozitoriai: Saulius Petreikis, Paulius Kilbauskas
Garso režisierius – Rimantas Motiejūnas
Atlikėjai: Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“, Saulius Petreikis, Donatas Petreikis, Dovilė Petreikienė, Paulius Kilbauskas, Vilius Marma
Viršelio nuotraukų autorius – Keiichi Kagi
Dizaineris – Šarūnas Joneikis
Įrašyta Lietuvos nacionalinio kultūros centro įrašų studijoje 2017 m.
Garsas apipavidalintas Roofsound studijoje 2018 m.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus universitetas.

Išleido Vilniaus etninės kultūros centras, 2018. 

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas