ETNO paskaita „Tradicinė lietuviškoji kultūra šiuolaikinėje muzikoje: kaip ir kodėl“

2024-01-15
18:00
Vilniaus etninės kultūros centras

Sausio 15 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre vyks šeštasis „ETNO paskaitų“ ciklo renginys, kuriame etnologijos krypties doktorantė Eglė Gelažiūtė-Pranevičienė skaitys pranešimą tema „Tradicinė lietuviškoji kultūra šiuolaikinėje muzikoje: kaip ir kodėl“.

Tradicinė vietos kultūra, įvairios jos formos ir ženklai nuolat veikia, pasirodydami ir pasitelkiami įvairiais būdais meninėje kūryboje, kasdienybėje, pasaulėžiūroje. Paskaitoje bus kalbama apie tai, kaip per kartas perduotas, iki mūsų atitekantis žinojimas reiškiamas ir reiškiasi per šiuolaikinę muziką.

Remiantis tiek pačia muzika, tiek pokalbiais su muzikos autoriais, tokia kūryba neretai pasirodo kaip sąmoningas veiksmas, kylantis iš bendruomeninių, asmeninių ar dvasinių siekių, ir žymintis savosios tapatybės suvokimo poreikį, dėmesį atkreipiant ne tik į skirtingų kultūrinių, bet ir patirtinių sluoksnių sąveiką. Ar dar verta priešinti vietinę ir globaliąją kultūras, o gal nuolatinė jų sąveika yra natūralus abiejų buvimo būdas?

Eglė Gelažiūtė-Pranevičienė įvairiapusiškai domisi ir aktyviai dirba su tradicine lietuviškąja kultūra, tiek pati ją praktikuodama, tiek tirdama jos raišką ir poreikį šiandieninėje kultūroje. Šiuo metu ji studijuoja etnologijos krypties doktorantūroje, rengia straipsnius, dažnai skaito pranešimus įvairiose konferencijose. Pati yra muzikos autorė ir atlikėja, kūryboje ir koncertuose nuolat pasitelkianti ir pristatanti įvairius tradicinės kultūros sluoksnius.

„ETNO paskaitos“ – tai Vilniaus etninės kultūros centro inicijuojamų susitikimų ciklas, kurių metu etninės kultūros puoselėtojų bendruomenė supažindinama su naujausiais ir įdomiausiais etninės kultūros mokslo tyrimais.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas