ETNO paskaita | Vaikų auginimas: senosios tradicijos ir šiuolaikinės tendencijos Lietuvoje

2024-03-26
18:00
Vilniaus etninės kultūros centras

Kovo 26 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre vyks septintasis „ETNO paskaitų“ ciklo renginys, kuriame rūpinimąsi vaiku ir jo auklėjimą tyrinėjanti etnologė dr. Audronė Daraškevičienė  skaitys pranešimą tema  „Vaikų auginimas: senosios tradicijos ir šiuolaikinės tendencijos Lietuvoje“.

Paskaitoje, remdamasi XXI a. pirmaisiais dešimtmečiais savo atliktais tyrimais, A. Daraškevičienė pristatys šiandieninėje Lietuvos visuomenėje vyraujančius tėvų požiūrius į rūpinimąsi vaiku ir jo auklėjimą bei aiškinsis, kaip šie požiūriai siejasi (ar nesisieja) su XIX–XX a. pr. Lietuvos kaimo kultūroje vyravusiomis rūpinimosi vaiku, jo auklėjimo, taip pat vaiko, tėvų, jų teisių ir pareigų, santykių tarp žmonių, natūralumo, moralės, socialinės tvarkos sampratomis.

A. Daraškevičienė 2018 m. apgynė etnologijos krypties disertaciją „Rūpinimasis kūdikiu ir ankstyvasis vaiko auklėjimas šiuolaikinėje Lietuvoje: viduriniojo visuomenės sluoksnio tėvų požiūriai“. 

„ETNO paskaitos“ – tai Vilniaus etninės kultūros centro inicijuojamų susitikimų ciklas, kurių metu etninės kultūros puoselėtojų bendruomenė supažindinama su naujausiais ir įdomiausiais etninės kultūros mokslo tyrimais.

Įėjimas į renginį laisvas.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas