Pa(ra)gauti folkloro: Mindrė

2024-01-25
19:00
Miesto laboratorija (Antakalnio g. 17-13)

Sausio 25 d. 19 val. „Miesto laboratorijoje“ vyks pirmasis koncertų ciklo „Pa(ra)gauti folkloro“ renginys, kuriame koncertuos Vilniaus miesto jaunimo folkloro grupė „Mindrė“. Kolektyvas jungia žmones, aktyviai besidominčius lietuviško folkloro tradicijomis bei skiriančius ypatingai daug dėmesio autentiško dainavimo, muzikavimo ir šokimo tradicijos pajautimui bei perdavimui.

Folkloro ansamblis „Mindrė“ susibūrė 2008-ųjų rudenį, kai grupelė Lietuvą, jos papročius, tradicijas bei palikimą puoselėjančių žmonių susirinko padainuoti savo malonumui. Nuo tol ansamblis išaugo ne tik narių skaičiumi, bet ir smarkiai  ūgtelėjo patirtimi, įgyta koncertuojant įvairiuose festivaliuose, šventėse, dalyvaujant projektuose Lietuvoje ir užsienyje.

Nuo pat susikūrimo „Mindrėje“ skamba įvairių regionų dainos, instrumentinė muzika, mokomasi šokių. Ansamblio nariai studijuoja autentiškus garso įrašus, siekdami perprasti ir perteikti tradicinę dainavimo stilistiką. Bendrystės jausmas ir lietuvių liaudies muzika lydi kiekvieną kolektyvo vakaronę, kelionę, susibūrimą. Tradicijų pažinimas ir buvimo kartu džiaugsmas – tikroji ansamblio dvasia ir siekis.

Šio „Pa(ra)gauti folkloro“ koncerto programos pagrindas – tautosakos rinkėjo Juozo Kartenio tarpukaryje Širvintų ir Ukmergės kraštuose surinktos dainos. Dainose skamba kelios rytų aukštaičių šnektos, susipina keli dainavimo tradicijos klodai, kurie, žiūrint iš šių dienų perspektyvos, skamba „egzotiškai“. Jei ne J. Kartenio veikla, galbūt net neįtartume, kad tuose kraštuose tokio dainavimo būta. Šių dainų mokymasis „Mindrei“ buvo tam tikras iššūkis, netipiškas atvejis ansamblio praktikoje, kadangi garso įrašų nėra – rekonstruojant dainavimo stilių teko pasiremti tik rinkėjo tekstais, natomis ir gana gausiomis pastabomis.

Koncerto repertuarą papildys ir šis tas iš anksčiau parengtų ansamblio programų.

Ansamblio vadovas – prof. dr. Rytis Ambrazevičius.

„Pa(ra)gauti folkloro“ – tai Vilniaus etninės kultūros centro inicijuojamas koncertų ciklas, kuriuo siekiama supažindinti visuomenę su tradicine muzika ir ją atliekančiais Vilniaus folkloro ansambliais. Kiekvieną mėnesį vis kiti etninės muzikos atlikėjai kvies „paragauti“ folkloro įvairovės – nuo autentišką skambesį perteikiančių dainų ir instrumentinės muzikos iki tradicinių šokių, „pagausiančių“ klausytojus ir įtrauksiančių juos į folkloro vakaronę!

Įėjimas nemokamas.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas