Pasidainavimai | Karinės-istorinės dainos

2024-03-13
18:00
Vilniaus etninės kultūros centras
5 €

Kovo 13 d. 18 val. kviečiame dalyvauti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame pasidainavimų vakare, kuriame skambės karinės-istorinės dainos.

Per visas Lietuvos okupacijas daina buvo savotiškas tautos ginklas, kuriuo būdavo perduodamos laisvės ir Tėvynės meilės idėjos. Ji vienijo Lietuvos žmones ir dar visai nesenais laikais, kai dešimtys tūkstančių kartu dainuodavo gatvėse ir aikštėse, patirdami dainoje užkoduotos laisvos dvasios galybę, išgyvendami tą nuostabų vienybės ir laisvės troškimo jausmą.

Pasidainavimus ves Austėja Agnietė Čepulienė, lietuvių folkloru susižavėjusi prieš keliolika metų. Šis susidomėjimas išaugo iki įvairių muzikinių veiklų, dainynų kolekcijos bei etnoterapinių pasidainavimų vedimo, kuriuose Austėja derina psichologės profesiją ir meilę liaudies dainoms. Pasidainavimų metu ji kvies ne tik gilintis į dainose slypinčius simbolius bei tekstų prasmes, o ir stabtelėjus žvilgtelėti į save, ieškant atsakymo apie dainų prasmes ir jų poveikį.

Vilniaus etninės kultūros centre kas mėnesį vykstantys pasidainavimai skirti norintiems išmokti ar prisiminti jau žinomas tradicines dainas ir dainuoti jas neįpareigojančioje aplinkoje kartu su būreliu kitų folkloro entuziastų. Kiekvieną kartą dainuojamos vis kitos tematikos dainos, atspindinčios kalendorinį laikotarpį, regioną, ar šių dienų aktualijas.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas