Pasidainavimai | Užgavėnių–gavėnios laikotarpio dainos

2024-02-21
18:00
Vilniaus etninės kultūros centras, Pamėnkalnio g, 34

Vasario 21 d. 18 val. kviečiame dalyvauti pasidainavimų vakare, kuriame skambės tradicinės Užgavėnių–gavėnios laikotarpio dainos.

Po džiaugsmingai praūžusių Užgavėnių, kuomet už lango bunda pavasaris, daugėja atgimimo ženklų, su Pelenų diena prasidėjęs gavėnios laikotarpis kviečia įsisąmoninti gyvybės ir mirties cikliškumą, vidinį pokytį tarp pradžios ir pabaigos. Dainose skamba pasakojimo pobūdžio rimti, dramatinio turinio, karo, vestuvių, šeimos santykių pripildyti dainų tekstai.

Vilniaus etninės kultūros centre kas mėnesį vykstantys pasidainavimai skirti norintiems išmokti ar prisiminti jau žinomas tradicines dainas ir dainuoti jas neįpareigojančioje aplinkoje kartu su būreliu kitų folkloro entuziastų. Kiekvieną kartą dainuojamos vis kitos tematikos dainos, atspindinčios kalendorinį laikotarpį, regioną, ar šių dienų aktualijas.

Pasidainavimus vedanti Austėja Agnietė Čepulienė lietuvių folkloru, o ypač dainomis, susidomėjo prieš keliolika metų. Šis susidomėjimas išaugo iki įvairių muzikinių veiklų, dainynų kolekcijos bei etnoterapinių pasidainavimų vedimo, kuriuose derina psichologės profesiją ir meilę liaudies dainoms. Pasidainavimų metu Austėja kvies ne tik gilintis į dainose slypinčius simbolius bei tekstų prasmes, o ir stabtelėjus žvilgtelėti į save, ieškant atsakymo apie dainų prasmes ir jų poveikį.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas