Šiaudinių sodų rišimo dirbtuvės

2024-03-15
18:00
Vilniaus etninės kultūros centras
15 €

Kovo 15 d. 18 val. kviečiame išmokti rišti šiaudinius sodus ir tokiu būdu prisiliesti prie tradicijos, įtrauktos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Šiaudiniai sodai, dar vadinti liktoriumi, voru, pajonku, pajonkėliu, dangumi, pasauliu, rojumi, sietynu, reketuku, rekėžiu, krijeliu, aitvaru, miestu, žarondėliu, buvo rišami visoje Lietuvoje ir turėjo ne tik dekoratyvinę, bet ir apeiginę reikšmę. Sodai būdavo rišami vestuvėms, krikštynoms, kalendorinių švenčių proga ir kabinami virš stalo, tikintis, kad namuose ir santykyje su pasauliu bei savimi vyraus darna.

Šie dirbiniai veriami ant siūlo iš sausų šiaudų ir gali būti įvairių formų, tačiau labiausiai paplitusi – dvi bendro pagrindo piramidės, kurių vienas smaigalys nukreiptas į viršų – dangų, kitas į apačią – požemį. Jei sodas sukasi – geras ženklas, nes tikima, kad jis apvalo namus, pripildo juos geros energijos. 

Užsiėmimo metu dalyviai sužinos apie sodų rišimo tradiciją, išmoks paruošti šiaudus ir surišti iš jų dviejų aukštų klasikinės formos sodelį.

Dirbtuves ves tautodailininkė, sertifikuota šiaudinių sodų rišėja Loreta Lichtarovičienė.

Dirbtuvėse laukiami suaugusieji ir vaikai nuo 14 m.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas