Vidury lauko grūšelė

2023-12-17
17:00
Vilniaus rotušės Didžioji salė

Didžiosioms žiemos šventėms artėjant, Vilniaus etninės kultūros centras kviečia į kasmetinį kalėdinį koncertą „Vidury lauko grūšelė“, kuriame pasirodys trys šeimyniniai duetai, savitai pristatantys tradicinės muzikos skambesio grožį.

Austėja ir Skomantas Čepuliai – jau penkiolika metų dainose ir muzikinėje kūryboje patiriantis bendrystę, jaukumą ir meilę duetas. Koncertui paruoštos dainos pripildytos rimties, šaltos žiemos sąstingio, kviečiančio nurimti ir susitelkti, o susitelkus – atsiverti vilčiai ir pašaukimui. Čepulių atliekamuose kūriniuose kviečiama kurti žmogiškąją bendrystę, šio ryšio galimybę, sakralumą ir vertingumą.

Eglė ir Rokas Kašėtos – jauna šeima, neįsivaizduojanti savo gyvenimo be muzikos, jau trečią žiemą leidžianti kaimelyje prie Čepkelių raisto, kur juos iš miesto atviliojo dzūkų dainavimo tradicija ir noras šias dainas sugrąžinti į ištuštėjusius kaimelius – ten, kur jos pirmiausia ir skambėdavo. Eglė – etnomuzikologė ir folkloro atlikėja, o Rokas – dzūkodelikos subžanro pradininkas. Drauge jie gilinasi į dzūkų muzikinį palikimą, mokosi senųjų šio krašto dainų iš archyvinių garso įrašų bei pateikėjų, tebegyvenančių aplinkiniuose kaimuose. Dainuodama dzūkų liaudies dainas pora siekia priartėti prie autentiško skambesio ir įvairiausių muzikinių subtilumų, būdingų šio krašto dainavimo tradicijai.

Daiva ir Evaldas Vyčinai – etnomuzikologai, įvertinti aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais, puoselėjantys etninės muzikos gyvavimą ir jį pateikiantys šiuolaikiniam klausytojui. Tyrinėdami regioninius muzikinio folkloro ypatumus, pasitelkdami etninės muzikos ir instrumentų rekonstrukcijas, atlikėjai kuria išskirtinį folklorinės muzikos skambesį.

Šventinis koncertas vyks gruodžio 17 d. 17 val. Vilniaus rotušės Didžiojoje salėje. Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas