Raskila

Liaudies dainų klubas „Raskila“
Liaudies dainų klubas „Raskila“
Liaudies dainų klubas „Raskila“

XX a. 7-ojo dešimtmečio pabaigoje Vilniaus universiteto ir kitų aukštųjų mokyklų jaunimas išgyveno didžiulį dvasinį pakilimą, ėmė gręžtis į Lietuvos tautines vertybes, burtis draugėn gaivinti dvasinį ir kultūrinį-istorinį tautos paveldą. Taip atsirado ramuvos, žygeivių judėjimai. Jaunimo pažintiniai žygiai po kraštą, žygeivių sąskrydžiai, talkos, tradicinės Rasos, Vėlinių, Užgavėnių ir kt. šventės, vakaronės prie laužų vyko skambant senosioms lietuvių liaudies, partizanų dainoms, kurios kaip laužo kibirkštys uždegdavo širdis meile tautos vertybėms ir ryžtu   priešintis nutautinimui. Ta tylios rezistencijos laikmečio jaunimo veikla ir davė pradžią liaudies dainų klubui „Raskila”, kurio branduolys susibūrė apie 1969 m.

Klubas tuos daugiau nei 40 metų daugeliui buvo kaip antrieji namai – pasibuvimo su vienminčiais, dvasinės atgaivos, prisilietimo prie senųjų tautos tradicijų vieta.

Klubo veikla plati, bet mėgstamiausias klubo narių užsiėmimas – senųjų lietuvių dainų, šokių mokymasis. Surinktos ekspedicijose bei susitikimuose senolių dainos, labiausiai pamėgtos ir dainuojamos klube pagal metų rėdą, įamžintos ir 2003 m. klubo lėšomis išleistame klubo dainyne, kuris yra labai svari klubo veiklą vainikuojanti vertybė. Papildytas dainynas pakartotinai išleistas ir 2007 bei 2011 metais.

Kitos „Raskilos” klubo veiklos kryptys:
– tradicinių kalendorinių švenčių, papročių, apeigų atgaivinimas;
– piliakalnių, pilkapių lankymas, jų tvarkymo talkos;
– ryšių palaikymas su lietuviškomis salomis Gudijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir kitur;
– šventinių vakaronių rengimas darbo kolektyvuose, ugdymo įstaigose, senelių ir vaikų globos namuose.

 

Klubo prezidentė – Vilija Tolutienė.
Mob. 8 698 84 172.
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Klubas renkasi kiekvieną antradienį Trakų g.1/26, VGTU Architektūros fakulteto patalpose, nuo 18 val. 2 valandas dainuojama, nuo 20 val. šokama.