Sadauja

Vilniaus folkloro ansamblis „Sadauja“
Vilniaus folkloro ansamblis „Sadauja“
Vilniaus folkloro ansamblis „Sadauja“

Ansamblis susikūrė Vilniuje 1971 m. iš tuometinio Elektrografijos mokslinių tyrimų instituto techninės pakraipos darbuotojų – folkloro mėgėjų. Savo repertuaro pagrindu jie pasirinko senovines Obelių krašto (Rokiškio rajonas) dainas. Šias kelių kartų rokiškėnų dainininkų dainas į ansamblį atsinešė žinoma jų pateikėja Emilija Kuzavinienė (1903–1992).

Pirmieji ansamblio vadovai (Kazimieras Kalibatas, Laima Burkšaitienė, Anatolijus Lapinskas, Jonas Trinkūnas, Augustas Kubilius) praturtino ir praplėtė ansamblio repertuarą į kitus Aukštaitijos regionus ir dalį Vilnijos krašto.

Nuo 1989 m. ansambliui vadovauja Edita Meškuotienė (Emilijos Kuzavinienės duktė) ir ansamblio instrumentinės grupės vadovas Petras Rimgaila.

Per 40 ansamblio gyvavimo metų koncertuota daugiau kaip 1000 kartų. Dalyvauta folkloro šventėse, festivaliuose, TV laidose, TV bei kino filmuose, rengti savi bei kitų tautų folkloro ansamblių vakarai vilniečiams, aktyviai dalyvauta patriotinio judėjimo Lietuvoje sueigose, mitinguose, aikštėse, giedant tremtinių ir rezistentų dainas.

Dabar „Sadaujos“ kraitelėje yra per 30 koncertinių programų, iš kurių nesunku sudaryti koncertą bet kuria, gamtos, darbo ciklo, ar papročių tema. Ne viena jų parodyta įvairiuose folkloro festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje – Estijoje, Azerbaidžane, Rusijoje, Olandijoje, Italijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje.

1982 m. išleista „Sadaujos“ garso įrašų plokštelė, 1994 m. – garsajuostės „Senosios Obelių krašto dainos“ ir „Tremtinių dainos“, 2003 m. – kompaktinė plokštelė „Sese sesiula“. Ansamblio solistas Augustas Kubilius 1993 m. išleido savo gimtojo Biržų krašto Strolių kaimo dainų knygą „Nebark manęs, tėveli“ bei įdainavo ir išleido šešias šių dainų garsajuostes.

Šiuo metu „Sadaujoje“ dainuoja 25 dalyviai, kurių amžius 21–78 metai. „Sadaujos“ branduolys (per 10 dalyvių) tebedainuoja nuo pirmojo jos penkmečio. Turi „Sadauja“ ir savas vestuvių bei jubiliejų šventimo tradicijas. Yra ansamblyje ir naujokų, ir šeimų, ir „Sadaujos“ ansambliečių vaikų bei anūkų.

 

Vadovai:
Edita Meškuotienė.
Mob. 8 656 14 334;

Petras Rimgaila.
Mob. 8 682 32 163;

Koordinatorė – Danutė Rimgailienė.
Mob. 8 671 44 150;
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.