Versmė

Folkloro ansamblis „Versmė“
Folkloro ansamblis „Versmė“
Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro folkloro ansamblis „Versmė“

Ansamblis įkurtas 1986 metais Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) kultūros namuose. Dar prieš jo įsikūrimą Vilniaus aklųjų įmonėje dainavo grupelė moterų, iš kurių ypač išsiskyrė balsingoji, žodžio kišenėje neieškanti dzūkė Birutė Matuizienė. Iš šios grupelės ir išaugo ansamblis „Versmė“. Daugiau kaip dešimt metų jam vadovavo Vytautas Musteikis. 1989 metais į ansamblį atėjo Gintaras Aleksiūnas. Jis subūrė instrumentinę grupę, išmokė groti liaudies instrumentais, šokti ratelius, šokius, žaidimus. Nuo 1997 metų ansambliui vadovauja etnomuzikologai Dalia ir Darius Mockevičiai.

Dabar ansamblyje 30 žmonių, pusė iš jų – nuo ansamblio įsikūrimo pradžios. Kolektyve dalyvauja iš įvairių Lietuvos regionų kilę žmonės, dar nepamiršę gimtosios tarmės, mokantys pasakoti šmaikščius anekdotus, linksmus nutikimus. Dainuojamos įvairių regionų dainos, bet daugiausia dzūkiškos, išmoktos iš Birutės ir neatskiriamos jos draugės Staselės Abarovičienės. Šios dvi moterys – ansamblio siela. Kolektyvas turi instrumentinę grupę: muzikuojama armonikomis, bandonija, kanklėmis, basetle, mušami būgneliai, žvanginami žvangučiai, pučiami skudučiai, lumzdeliai.

Per 26 metus buvo parengtos Vėlinių, Advento-Kalėdų, Užgavėnių, Velykų, Rasos švenčių, vestuvinės (mergvakario, vestuvinių apdainavimų), krikštynų, partizanų ir tremtinių dainų bei kitos programos. Padaryta keliolika įrašų Lietuvos radijui, 2001 ir 2012 metais išleistos „Versmės“ kompaktinės plokštelės.

Ansamblis dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose folkloro festivaliuose, koncertuoja daugelyje Lietuvos miestų ir kaimų, viešėjo Švedijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Kaliningrado srityje.

 

Ansamblio vadovai – Dalia ir Darius Mockevičiai.
Mob.: 8 652 12 190, 8 650 34 378.
El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.