Labingis

Vilniaus folkloro ansamblis  „Labingis“
Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“
Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“

Vilniaus miesto folkloro ansamblis „Labingis“ įsikūrė 2013 m. rugsėjo 7 d. Nuo kolektyvo susibūrimo iki 2021 m., jam vadovavo Loreta Stoliarovienė. Nuo 2021 m. kolektyvui „Labingis“, vadovauja Milda Ričkutė.
Ansamblio pavadinimas, išvertus iš prūsų kalbos, reiškia sėkmingas, nešantis sėkmę, labą, gėrį, o lietuvių kalboje labas – tai pasisveikinimas ir sėkmės linkėjimas. Ansamblio credo - „Būk labingas!“
Kolektyve yra per 20 vidutinio amžiaus, tačiau linksmų, aktyvių ir jaunatviškų suaugusių narių. Ansamblio nariai lietuvių folklore jau ne naujokai. Dauguma jų yra dalyvavę kitose folkloro grupėse ar kitu būdu susipažinę su folkloru. Ansamblyje dainuoja, šoka, groja ir tarmiškus pasakojimus pasakoja LR ministerijų darbuotojai, muzikai, pedagogai, ekonomistai, medikai ir kt.
Ansamblio tikslas – puoselėti lietuvių tradicinę kultūrą, tęsti tradicinį dainavimą, muzikavimą, šokimą, todėl ir repertuare atsispindi visų Lietuvos etnografinių regionų dainos, šokiai, instrumentinė muzika, senasis „kantičkinis“ liaudiškasis katalikiškas giedojimas. Ypatingą vietą programose užima archajiškasis lietuvių folkloro žanras – sutartinės (giedamos, šokamos, skudučiuojamos, kankliuojamos).
Ansambliečių dėvimi tautiniai kostiumai yra nuosavi ir atstovauja visiems Lietuvos etnografiniams regionams. Ansamblis kasmet rengia stovyklas Aukštaitijoje. Jose vyksta grojimo tradiciniais liaudies muzikos instrumentais, sutartinių giedojimo, tradicinių šokių ir šokimo, tradicinių liaudies amatų pradmenų dirbtuvės.
„Labingis“ yra koncertavęs Vokietijoje (2015), Graikijoje (2017), Suomijoje (2019), tačiau dažniausiai dalyvauja Lietuvoje organizuojamose kalendorinėse šventėse, folkloro festivaliuose: kasmetiniame tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“, Jurginės Palangoje, tarptautiniame folkloro festivalyje „Baltica“, Pasaulio lietuvių dainų šventėse, Užgavėnėse, Rasų šventėse, švietėjiškuose renginiuose, parodų atidarymuose, mugėse ir kt.
2018 m. ansamblis išleido CD albumą „Labingas kuparas“.
Plačiau susipažinti su ansambliu galima čia.

Folkloro ansamblio „Labingis“ logotipas

Vadovė – Milda Ričkutė.
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Mob. 8 673 72 714

www.labingis.lt