Lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos

„Lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“ –  tai bibliografo Vytauto Steponaičio sudaryto ir 1956 m. paskelbto lietuvių liaudies žaidimų rinkinio naujas leidimas.

Rinkinį „Lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“ sudaro V. Steponaičio prakalba, penki skyriai ir abėcėlinė žaidimų ir pramogų rodyklė.

Rinkinyje pateikiamus žaidimus sudarytojas sugrupavo į poetiškai pavadintus skyrius, kurių dauguma skirti skirtingiems metų laikams. Kiekvienas skyrius pradedamas V. Steponaičio gyvai surašyta trumpa įžanga, kuri grindžiama jo prisiminimais, įspūdžiais ir nuotaikomis, taip nuteikiant skaitytoją susidomėti toliau pateikiamais žaidimais. Kartais skyriaus ar žaidimo aprašo pradžioje panaudojamos liaudies dainų ar Donelaičio citatos, kurių poezija dar daugiau šilumos ir grožio suteikia aprašomų papročių patrauklumui.

Nemažai žaidimų iliustruoti piešiniais, kai kurie – schemomis. Meniškomis užsklandėlėmis su tautodailės motyvais papuošti ir skyrių pavadinimai bei jų pabaigos.

Šiame rinkinyje galima rasti pačių įvairiausių liaudies žaidimų ir pramogų aprašų: žaidimus užrištomis akimis, daiktų slėpimo, dialoginius žaidimus, vikrumo žaidimus su įvairiais bėgiojimais, šokinėjimais, gaudymais, slapstymusi, jėgos ir taiklumo žaidimus, taip pat žaidimus akmenėliais, riešutais, su balanėlėmis, lentelėmis, virvelėmis, lankais, kamuoliais, lazdomis ir kitomis priemonėmis, varžybinius ir komandinius žaidimus, gimnastikos pratimus primenančius žaidimus, taip pat žaidimus su „fantais“, persirengėlių vaidybinius žaidimus, skaičiuotes, netgi visiškai mažų vaikų žaidinimus, stalo žaidimus, galvosūkius, minkles ir mįsles.
Čia taip pat galima rasti aprašymus apie aitvarų leidimą.
Kaina:
-
+
Šios konfiguracijos produktų neturime
Projekto vadovė – Vilma Žukauskienė
Teksto redaktorė – Dalia Urbanavičienė
Viršelio ir vidinių puslapių dizainerė – Diana Tomkuvienė
 
Knygos leidimą rėmė Lietuvos kultūros taryba, UAB „Raidynėlis“, LR Seimo narys Viktoras Rinkevičius
 
Išleido Vilniaus etninės kultūros centras, UAB „Raidynėlis“, 2019
Užsiprenumeruokite mūsų naujienas