ETNO paskaita „Pagoniškas metalas: istorija, mitologija ir subkultūra“

2023-12-07
18:00
Vilniaus etninės kultūros centras, Pamėnkalnio g, 34

Gruodžio 7 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre vyks penktasis „ETNO paskaitų“ ciklo renginys, kuriame pranešimą skaitys dr. Agnė Kalėdienė.

Paskaitos metu lektorė pristatys temą „Pagoniškas metalas: istorija, mitologija ir subkultūra“.

Pagoniškas metalas – viena iš metalo muzikos šakų, kuri išsiskiria savo dainų tekstų tematika, folkloro elementų ir liaudies instrumentų naudojimu, labai dažnai naudojama nacionaline kalba ir unikalia stilistine išraiška. Pagoniškam metalui būdingas romantinis praeities vaizdas įgalina pagonių metalistų identitetą grindžiamą ikikrikščioniškos Europos kultūrose.

Paskaitoje dr. Agnė Kalėdienė apžvelgs pagoniško metalo kūrėjų ir gerbėjų tapatybės buožus: kaip jie pasireiškia muzikoje, dainų tekstuose, įvaizdyje, simboliuose bei veikloje, kur ir kaip jie pristato savo idėjas bei kūrybą, koks ryšys sieja juos su istorinės rekonstrukcijos klubais bei religinėmis pagonių bendruomenėmis, kuo skiriasi lietuviai pagonys metalistai nuo kitų šalių šio žanro atstovų.

Agnė Kalėdienė, domėdamasi etnokultūros ir istorijos vieta jaunimo subkultūrose, 2018 metais apsigynė etnologijos krypties humanitarinių mokslų daktaro disertaciją.

„ETNO paskaitos“ – tai Vilniaus etninės kultūros centro inicijuojamų susitikimų ciklas, kurių metu etninės kultūros puoselėtojų bendruomenė supažindinama su naujausiais ir įdomiausiais etninės kultūros mokslo tyrimais.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas