Sutartinių vakarai balandį

2024-04-09 / 23
18:00
Vilniaus etninės kultūros centras, Pamėnkalnio g. 34
10 €

Balandžio 9 ir 23 d. Vilniaus etninės kultūros centras kviečia į sutartinių giedojimo užsiėmimus.

Ši polifoninio giedojimo tradicija, sulaukusi susidomėjimo pasaulyje ir tapusi lietuvių etninės tapatybės simboliu, savo atlikimo būdu, disonansiniais sąskambiais, neįprastais garsažodžiais išsiskiria iš kitų tradicinės muzikos žanrų. Neretai į sutartines žvelgiama ne tik kaip į archajiškos tradicijos tąsą, bet ir dvasinio tobulėjimo techniką, mat jų atlikimui svarbus susitelkimas, susiklausymas, sutarimas, vedantys prie nenutrūkstančios muzikos tėkmės.

Sutartinių vakarai skirti norintiems praktiškai susipažinti su sutartinių giedojimo būdais, pajausti jų savitą grožį, patirti muzikinį sutarimą. Užsiėmimuose laukiami tiek jau turintys patirties, tiek dar tik norintys pažinti polifoninio giedojimo tradiciją. 

Sutartinių vakarus veda Rima Visackienė – etnomuzikologė, sutartinių giedotojų grupės „Trys keturiose“ narė, etnokultūros mokytoja, LLTI Tautosakos archyvo mokslo darbuotoja, tarp gausybės tampriai susijusių profesinių veiklų užsiimanti ir sutartinių giedojimo mokymu.

Kilusi iš sutartinių krašto, šiaurrytinės Aukštaitijos, ir turėdama ilgametę giedojimo bei etnokultūrinių žinių perdavimo patirtį, lektorė mielai dalijasi ja su kitais, siekdama perteikti tradicinio giedojimo principus, atskleisti intonavimo bei kitas sutartinių atlikimo subtilybes.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas