TEKA | Pavasario lygiadienis

2024-03-20
20:00
Šventaragio slėnis (Arsenalo g. 1)

Kovo 20 d. minimas pavasario lygiadienis, kuomet dienos trukmė pasiveja ir aplenkia naktį – prasideda astronominis pavasaris. Jį pasitikti kviečiame Šventaragio slėnyje vyksiančiame renginyje „Teka“.

Šiemet prie pavasario lygės priartėjusi ir kita gamtos pabudimo šventė – Velykos, kurios pagrindinis simbolis – margutis – taps ir lygiadienio ženklais, bylojančiais apie naujos pradžios atsiradimą. Pavasarį, saulei patekant vis aukščiau, margučių raštais atiteka ir senolių išmintis, kviečianti švęsti šviesos pergalę prieš tamsą.

Pavasario lygė bus minima mitais ir istorija apipintame Šventaragio slėnyje, kur poezija, muzikos ir šviesų žaismas žadins gamtą ir primins senovės lietuvių tradicijas. Čia įrengta ledo margučių instaliacija kvies ne tik pasigrožėti raštais, bet ir ilgainiui stebėti ledo tirpsmo tekėjimą.

Kovo 20 d. 20 val. vyksiančio renginio lankytojams ledo margučių apsuptyje koncertuos kūrybinio folkloro grupė „Braška lizdas“, atliksianti Dieveniškių krašto dainų interpretacijas ir tradicines pavasario laikotarpio dainas. Šventės metu taip pat skambės Vlado Braziūno poezija ir sužibs Vilniaus miesto moksleivių uždegti ugnies raštai.

Ledo skulptūros Šventaragio sode įsikurs kovo 20 d. ir puoš jį iki balandžio 19 d. (ar trumpiau, jei pavasario saulė suskubs sušildyti žemę).

Renginį organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Partneriai – Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija.

Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas